top of page

V médiách

11. 07. 2023

Srdcovky - Nadácia VÚB: Mladé dievčatá si často neveria, inšpiratívne ženy v programe Inspiring Girls im dodávajú odvahu mieriť vysoko

Mnohým dievčatám v tínedžerskom veku chýbajú pozitívne ženské vzory. Občianske združenie Ženský algoritmus sa to snaží zmeniť. V rámci medzinárodnej iniciatívy Inspiring Girls ich spája s inšpiratívnymi ženami z oblasti vedy, biznisu, technológií a spoločenského života, a to priamo na slovenských školách. Úspešné ženy im cez interaktívne prednášky a vlastné príklady ukazujú, že budúcnosť dievčat určujú ich vlastné sny, ambície a práca na sebe. 

21. 06. 2023

TASR: Pre budúcnosť našej krajiny je nevyhnutné, aby mladí ľudia neodchádzali pracovať do zahraničia

Predseda vlády SR Ľudovít Ódor v úvode týždňa navštívil Univerzitný vedecký park Technicom v Košiciach, kde diskutoval s odborníkmi o tom, ako spomaliť trend odchodu mladých Slovákov do zahraničia. Podľa aktuálnych štatistík na zahraničné vysoké školy odchádza študovať až 22 % Slovákov, zatiaľ čo v ostatných krajinách EÚ sú to priemerne len 4 % zo študentov.

30. 05. 2023

Forbes: Práca v IT je pre ženy ideálna. Napriek tomu zaostávame aj za Rumunskom a Bulharskom

O problematike zlého postavenia a nízkeho zastúpenia žien v IT sektore sa podľa Lenky Hlinkovej hovorí tak často, že sa niet čo diviť, že mnohí sú už na túto tému „alergickí“. Napriek tomu je faktom, že podiel žien v IT na Slovensku medziročne klesol z 15,8 na 14,9 percenta. Čo s tým môžeme urobiť a prečo by sme to nemali ignorovať?

27. 04. 2022

UVP Technicom: Európsky deň žien a dievčat v IT

Pri príležitosti Medzinárodného Dňa Žien v IT bola v priestoroch UVP TECHNICOM a Katedry počítačov a informatiky organizovaná séria podujatí. Podujatie bolo oslavou všetkých žien, ktoré pracujú alebo chcú pracovať v IT priemysle.

12. 12. 2022

VÚB: Svetový program na podporu dievčat na Slovensku

Unikátny medzinárodný program Inspiring Girls sa aj vďaka podpore VÚB banky spustil už aj na Slovensku, ktoré sa stalo už tridsiatou zapojenou krajinou.

20. 09. 2022

BLF: VÚB banka podporuje projekt Inspiring girls

Inspiring girls je jedinečný program, ktorý prepája dievčatá v školách s inšpiratívnymi ženami. Dievčatá tak prichádzajú do kontaktu s pozitívnymi ženskými vzormi a učia sa, že ich život a kariéru neurčujú rodové stereotypy, ale ich vlastné ambície, sny a práca na sebe.

bottom of page